Ako prebieha regresná terapia
Prvé stretnutie regresného terapeuta a klienta začína rozhovorom. Počas rozhovoru sa rozoberajú všetky problematické témy, ale aj vzťahy, priebeh detstva a rôzne súvislosti s témami problému. Rozhovorom sa určia témy a okruhy, ktoré je možné riešiť regresnou hlbinnou psychoterapiou, určí sa ich priorita a poradie.
Po rozhovore je klient jasne oboznámený o celkovom priebehu terapie.
Na začiatku klient popíše čo, alebo kto ho v živote trápi. Uvedomí si suvislosti s daným problémom na všetkých úrovniach svojho prežívania a popíše kde na tele to cíti. S ohľadom na to, čo ide riešiť -vzťah, detstvo,prenatál, fyzický problém a podobne, určí sa technika regresnej terapie. Postupne klient so zavretými očami sa vracia do udalosti kde sa cítil rovnako ako teraz. Postupne si uvedomuje aj skryté súvislosti z podvedomia, tým dochádza k abreakcii - teda k uvoľneniu a spracovaniu problému a tým zmene postoja , vzťahov alebo skončenia bolesti....
Terapeut musí byť oboznámeny o prípadných liekoch a látkach, ktoré by mohli ovplyvňovať vybavovanie klienta (napr. antidepresíva).
Regresná terapia je nedirektívna terapia a zvyčajne robí sa pri plnom vedomí.
Niekedy v meditatívnom stave (hladina alfa), ale v prípade žiadosti možné robiť v hypnóze. Viac o tom tu
Klient je pohodlne usadený a pomocou asociácií sa vracia do minulých udalostí.
Terapeut mu dáva jasné povely a otázky na základe, ktorých je klient vedený len k udalostiam, ktoré súvisia s problémom, aký chce riešiť.
Terapia priemerne trvá od jednej hodiny do cca dvoch hodín.
Referencie
OBJEDNÁVKY: 0905520365, kontakt@milara.sk